Yeni işletmeler ve kobiler için web tasarım’ın önemi

Bir ajans sahibi olarak, azımsanmayacak sayıda yeni işletmelere hizmet vererek katma değer sağlamış olmaktan gurur duyduğumu söylemek isterim. Belkide mesleğimin en güzel yanıda budur. Web Tasarım

İş kurarak ileride istihdam yaratacak, belki’de ülke ekonomisine katkıda bulunacak cesur kişilere veya risk almaktan korkmayan yeni firmalara doğrudan katkıda bulunabilmek gerçekten güzel bir duygu.

Bir firma konsepti’nin daha başarılı bir şekilde gerçekleşmesini veya en azından daha popüler olmasını sağlamak oldukça tatmin edici. Bunun için özellikle web sitesi tasarımı ve arama motoru optimizasyonu üzerine yoğunlaştık.

Girişimcilerin bu zorlu rekabet ortamında başarılı olabilmeleri için, arama motoru optimizasyonu yapılmış yeni bir web sitesi kesinlikle en önemli araçlardan birisi dir.


Web sitesi tasarımı yaptırmanın avantajları:

1.)    Daha hızlı bulunabilme avantajı: Herkes tarafından kullanılan arama motoru (Google), sizi nekadar ön sıra’da listelerse ciro’nuz okadar artabilmektedir. Arama motoru’nun arama sonuçları sayfasında ön sıralarda olmak sizlere hızla yeni müşteriler kazandıracaktır.
 

2.)    Güven, İtibar ve Prestij: İyi bir dinamik web sitesi ziyaretçiler’de profesyonel olduğunuza dair bir his yaratarak karşı tarafa güven verir. Böylece ziyaretçi’yi sunduğunuz hizmeti / ürünü satın almaya teşvik edebilir.
 

3.)    Ön bilgilendirme avantajı: Ürünlerinize / hizmetlerinize bağlı olarak bir satış görüşmesi çok uzun sürebilmektedir. Müşterinize tek tek tüm bilgileri bir buluşmada aktarmanız gerektiğinden, müşteride piskolojik bir baskı oluşabilmektedir. Okadar bilgiyi bir anda işleyip karar vermek zorunda kalan müşteri aldığı tüm bilgileri sakin bir kafayla tekrar süzmesini gerektiğini düşünerek, ürününüzü veya hizmetinizi satın almadan yanınızdan ayrılabilir.
Belkide bu müşterinizi son görüşünüz olacaktır :)

Oysa ki iyi bir web siteniz varsa, müşteri web sitenizde düzgün bir şekilde yerleştirilmiş ve sunumu gayet anlaşılır olan bilgileri inceler ve bilmesi gerekenlerin çoğunu bu şekilde alır. Müşteri o andan itibaren aklında soru işaretleri oluşursa sizinle irtibata geçer, aldığı bilgiler yeterli olduğunda ise satış gerçekleşir. Ön bilgilendirme daima çok önemlidir.
 

4.)    Rekabet avantajı: İyi bir web sitesi rakiplerinize karşı kesin bir avantaj. Web siteniz varsa, bir çok online ve offline firma rehberlerine kayıt yaptırabilirsiniz ve sizin sunduğunuz hizmetleri arayan bir müşteri size daha kolay ulaşabilmektedir. Arama motoru optimizasyonu yapılmış bir web sitesi olmayan işletmeler yerel çalışmaya mahkumdur. Oysaki web sitesi olan işletmeler alanına gore değişiklik göstersede, ülke çapında hatta uluslararası Pazar’da başarı elde edebilmektedir.

Potansiyel müşteriler firmaları bu şekilde doğrudan karşılaştırabilir ve daha iyi bulduğu firma ile çalışır. Müşteriler genelde karar verme aşaması’nı, google arama sonuçlarını karşılaştırarak tamamlamaktadır.
 

5.)    Para ve zaman tasarrufu: Gazette, televizyon ve diğer mecralara gore, web sitesi ile kendi reklamınızı yapma’nın maliyeti daha düşüktür.
 

6.)    Kolay iletişim: Her zaman erişilebilirsiniz. Kimse telefon numaranızı veya e-posta adresinizi yanında taşımak zorunda değil. İletişim bilgilerinizi kaybettiğinde internet üzerinden firmanızın adını yazması sitenize ulaşıp iletişim bilgilerinizi alabilmesi için yeterli.

 

İyi bir web sitesi her girişimci’nin / firma’nın kuruluş planında olması gereken bir araçtır. Size bir çok avantaj ve kolaylık sağlayabilmesi için hemen bir web sitesi tasarımı yaptırmanızı öneririm.