Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SEO Nedir?

SEO, "arama motoru optimizasyonu" veya "arama motoru optimize edici" için kullanılan bir kısaltmadır. Arama Motoru Optimizasyonu
Bir SEO ile çalışmaya başlamak önemli bir karardır. Bir SEO, sitenizi iyileştirip size zaman kazandırabileceği gibi sitenize ve itibarınıza zarar da verebilir.

Elde edebileceğiniz avantajların yanı sıra sorumsuz bir SEO'nun sitenize verebileceği zararı da araştırmayı unutmayın. Pek çok SEO ve diğer ajanslar ve danışmanlar, web sitesi sahiplerine faydalı hizmetler sunar.

İşte bu hizmetlerden bazıları:

  • -Site içeriğinizin veya yapınızın incelenmesi
  • -Web sitesi geliştirme konusunda teknik öneriler: örneğin, barındırma, yeniden yönlendirmeler, hata sayfaları, JavaScript kullanımı
  • -İçerik geliştirme
  • -Çevrimiçi iş geliştirme kampanyalarının yönetilmesi
  • -Anahtar kelime araştırma
  • -SEO eğitimi
  • -Belirli pazarlarda ve coğrafyalarda uzmanlık. 
  • Kaynak: Google

Arama motorları nasıl çalışır?

Arama motorları internette aradığımız tüm bilgilere kolayca erişmemizi sağlamaktadır. Kısacası samanlıkta iğne aramamızı bir hayli kolaylaştırmaktadır. Arama motorları kendi özel sistemleri ile düzenli ve kesintisiz şekilde internette ki tüm bilgileri indexlemektedir. Arama yapıldığında özel geliştirilmiş algoritmalar ile web siteleri ve dokümanlar çeşitli kriterlere göre sıralanıp kullanıcıya arama sonuçları olarak sunuluyor.

Web 2.0 çağında interneti internet yapan en önemli hususların başında Google arama motoru gelmektedir. Google sıradan bir arama motoru değil. Dünya’nın en iyi, en hızlı ve en çok kullanılan arama motoru olması onu bukadar önemli kılmaktadır. Bu nedenle arama motoru denildiğinde ilk akla gelen daima Google oluyor ve seo optimizasyon çalışmaları bile ağırlıklı olarak Google arama motoruna uygun yapılmaktadır.

Arama motorlarında ön sıralarda yer almak için Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) yapılmalıdır.

 

Arama motoru optimizasyonu'nun faydaları

Tüm web sitelerin genel amacı ziyaretçi sayısını artırmak. Artan her hit web sitesine değer katacaktır. Web sitelerine yapılan ziyaretlerin çoğu Google, Bing ve Yahoo gibi arama motorları üzerinden gelmektedir.

Doğru bir Arama Motoru Optimizasyonu / Seo Çalışması yaptırarak, web sitenizin ilgili anahtar kelimelerde ön sıralara çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Arama motoru optimizasyonu genelde Google arama motoru için yapılır. Ancak kullanıcılarına kaliteli arama sonuçları sağlayabilmek için Google’nin bir takım Web Yöneticisi Yönergeleri bulunmaktadır.

Bir optimizasyon yapılacak ise, mutlaka ehil kişiler ile çalışılmalıdır.

İyi bir web sitesi nasıl olmalı?

1. Düzgün bir Web Tasarım
Web sitenizin düzgün programlanması ve kullanıcılara kolay kullanım sağlaması gerekmektedir

2. Kaliteli & Özgün İçerik
Web sitenizde yayınlanan içerikler kaliteli ve özgün olmalıdır. Kullanıcılara bilgi değeri yüksek ve kolay okunabilir içerikler sunmalısınız.

3. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
Site içi optimizasyonu ve site dışı optimizasyonu olarak ikiye ayrılır. Kalıcı sonuçlar elde etmek için kesinlikle alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.


Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hakkında detaylı bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz. İletişim Bilgilerimiz