İyi reklam nasıl olmalı?

İyi Reklam, Sattıran Reklamdır!

Reklam veren veya reklamı yapanlar da çok iyi bilirler ki iyi reklam her zaman ürünü, hizmeti anında sattıran reklamdır. Reklamın tek amacı vardır. O da bir ürünü, hizmetin bir an önce satılmasını sağlamak. Satmak istediğiniz ögeyi istediğiniz zaman fiyatta indirimler yaparak kolaylıkla satabilirsiniz.

Ama alıcı kitlesindeki kişiler belli bir doyuma ulaştıktan sonra, o ürünü satamazsınız. Satacağınız ürünü çok satmanız için o ürünü kullanıcıya sevdirmeniz, bir daha almasını, sonra bir daha… Yani defalarca aldırmanız gerekir. İnsanlar bir ürünü sadece severse müptela olurlar.

İşte bu sevdirme işini yapacak tek etmende reklamdır...

Devamını oku İyi reklam nasıl olmalı?

Yeni işletmeler ve kobiler için web tasarım’ın önemi

Bir ajans sahibi olarak, azımsanmayacak sayıda yeni işletmelere hizmet vererek katma değer sağlamış olmaktan gurur duyduğumu söylemek isterim. Belkide mesleğimin en güzel yanıda budur. Web Tasarım

İş kurarak ileride istihdam yaratacak, belki’de ülke ekonomisine katkıda bulunacak cesur kişilere veya risk almaktan korkmayan yeni firmalara doğrudan katkıda bulunabilmek gerçekten güzel bir duygu.

Bir firma konsepti’nin daha başarılı bir şekilde gerçekleşmesini veya en azından daha popüler olmasını sağlamak oldukça tatmin edici. Bunun için özellikle web sitesi tasarımı ve arama motoru optimizasyonu üzerine yoğunlaştık.

Girişimcilerin bu zorlu rekabet ortamında başarılı olabilmeleri için, arama motoru optimizasyonu yapılmış yeni bir web sitesi kesinlikle en önemli araçlardan birisi dir.

Devamını oku Yeni işletmeler ve kobiler için web tasarım’ın önemi

SEO Göçebeleri

Ajans çalıştıranların büyük bir kısmı bu tür müşterileri bilir.
Web sitesi'nin arama motorları'ndaki durumu ile ilgili memnun olmaları gerekirken ansızın başka bir ajans ile çalışmaya karar verirler. Elbette her müşteri mevcut çalıştığı ajans ile yollarını ayırmak isteyebilir. Bu hakka sonuna kadar sahip ve ajanslar bu duruma saygı duymalı.

Ancak bazı web sitesi sahipleri arama motoru optimizasyonu konusunda devamlı ajans değiştirmenin kendilerine bir avantaj sağlayabileceği düşüncesine kapılmıştır.

Devamını oku SEO Göçebeleri

Reklamcılık & Web 2.0

social-web 

Internetin hızlı gelişmesi ile birlikte 2000 yılından sonra reklamcılık sektörü ciddi gelişmelere şahit oldu.

Yeni imkanların doğduğu bu dönemde dünya genelinde 250 milyon kişi internet bağlantısına sahipti.

2011 yılında 2 milyarı geçen  internet kullanıcısı sayısı reklam sektörünü tamamen değiştirdi ve bu değişimi yakalamakta  zorlanan bir çok firma karanlığa gömüldüğü gibi, karanlıklardan zirveye çıkan yeni, çağa ayak uyduran firmalar doğdu.

 

Karanlıklara gömülmek yerine, zirveye doğru yükselmek isteyen firmalar ve markalar, alanında uzman reklam danışmanları ile çalışmak zorundadır.

Devamını oku Reklamcılık & Web 2.0