Sosyal Medya

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal Medyanın ne olduğunu anlatabilmek için öncelikle medya kelimesinin ne olduğunun kavranmış olması gerekmektedir. Bilgi paylaşımı için duyduğun her ses her görüntü medyanın kendisidir. Sosyal medya ise; gördüğümüz, duyduğumuz veya okuduğumuz bir medya paylaşımına her hangi bir olarak katılmak, dahil olmak veya yorumyabilmektir, diyebiliriz. Önceleri Web 2.0 olarak da bilinen bu uygulamalar öncelikle forumlarla daha sonra da Wikipedia gibi sitelerle popüler olmuşlardır. Daha sonra bunları özellikle gazete ve dergi sitelerinin yorum alanları izlemiştir. Günümüzde ise Sosyal Medya denilince sosyal ağ siteleri akla gelmektedir. Bizim işimizin sosyal medyanızı geliştirmek değil, ürün ve hizmetlerinizi satarken bu uygulamaların çıkarınız doğrultusunda en iyi kullanımını sağlamaktır.

Sosyal Medya Neden Önemli

Sosyal Medyanın kurumunuz için önemli sayılabilmesi için öncelikle sosyal ağ içersinde profesyonel bir sayfanız olması gerekir. Öncelikle hedef kitlenizi belirlemelisiniz. Ayrıca ürün ve hizmetinizi duyuracağınız alanın ne olduğu ve olacağı da önemlidir. Müşteri portföyünüz herkesi kapsıyorsa bir problem yaşayamayabilirsiniz. Fakat belli bir platformda yer almanız gerekiyorsa bu durumda planlı hareket etmelisiniz çünkü, sosyal medya ağları sizi zor durumda bırakacak bir takım önlemler almış olabilir.

Şayet işletmeniz devamlılığı ve işini sürdürebilir olması sizin için önemliyse, sosyal ağlarda takip edilen ve bilinen bir kurum olmak da sizin için önemli olmalı. Bunu sağlayan bir teknoloji firması olarak kendimizi bu konuda sürekli güncel tutmaya ve yenilemeye çalışmaktayız. Başlarda sizin için de çok kolay gibi görünen bu işlerin zamanla içinden çıkamayacak hal alması kaçınılmaz olacaktır. Hele ki kendi işinizi bırakrak bunlara zaman ayırmak tam anlamıyla işgüzarlık gibi olacaktır.

Sosyal medyanın gücünü anlatmaya gerek duymadan bu konu hakkında son olarak yaptırmaya bir gün mecbur tutulacağınız platformda şimdiden yer almaya çalışırsanız kurumsal kimliğiniz ve işletmeniz için iyi bir iş yapmış olabilirsiniz.

Logo & Web Tasarım

Bir web sitesi açısından logo tasarımı’nın öneminden bahsetmekte de fayda var. Bir web sitesi grafiklerden ve kodlardan oluşmaktadır. Kısaca; bir web sitesi çeşitli kodların grafiklerle giydirilmiş halidir. Bir web sitesi’nin tasarım aşamasında daima logo üzerinden gidilir. Logoda kullanılan renkler ve logonun tarzı web sitesi ile uyum içinde olmalıdır.

Bir web sitesi sahibi logo tasarım konusunda kimseden yardım almadan internette ücretsiz dağıtılan logo tasarım programları ile bir logo oluşturabilir. Ancak bu logolardan verim alınamamaktadır.

Güçlü bir marka oluşturmayı ve Zorlu Pazarlarda büyümeyi hedefliyorsanız, etkili logo tasarım'larına ihtiyacınız var.

Biz sizi, sizin kadar iyi anlayabilen, hedeflediğiniz özgünlüğe kavuşmanızı sağlayabilen bir ajans olarak logo tasarımı konusunda'da
referanslarımız ile öne çıkmaktayız...